Vítáme VásCo dělámeKdo jsmeProjekt SIMGAMEAktualitySeminářee-learningKontakt
Naše metodaPrezentaceProjectManagementPodniková ekonomika
SeminářWorkshopSimulaceTrénink
 
 

 
  Co děláme

Naše metoda

Naše metody – aktivní výuka

 

Aktivní vzdělávací metody (AVM) zapojují účastníka vždy aktivně do učebního procesu.

 

(Stávající) frontální výuka ve školách, dalším vzdělávání, vysokých školách atd., by měla být používána pouze v omezeném časovém rozsahu a neměla by být těžištěm učebního procesu.

 

Vyvážený mix je to pravé. Naše semináře jsou vyváženým mixem přednášky, workshopu, moderace a simulace konkrétních příkladů.

 

Neznáme žádný případ – ani z praxe, ani z literatury – aby se někdo úspěšně naučil lyžování, týmové práci nebo řídící činnosti v rámci frontální výuky.

 

Nástroje a metody aktivního učení odpovídají poznatkům z oblasti výzkumu fungování mozku a sociálně – konstruktivistickému pohledu na učení.

 

Podstatné kompetence, jako např. v řídících a týmových procesech a v oblastech řešení problému, které budou stejně jako dnes i v budoucnosti stále častěji vyžadovány v organizacích a na trhu práce, jako tzv. klíčové kvalifikace, je možné procvičovat právě za pomoci AVM. 

 

Semináře, simulace, tréninky, workshopy – čím se vlastně liší?

Mnozí používají běžně při svém vyjadřování pojem seminář ve stejném významovém smyslu i pro jiné formy dalšího vzdělávání – simulace, trénink a workshop. V průběhu času se sice pojem seminář vyvinul jako nadpojem pro různé formy dalšího vzdělávání – ale mezi těmito zmíněnými čtyřmi metodami zprostředkování vědomostí existují markantní rozdíly.

 

 
     

Copyright © 2003 CONSIM s.r.o. All rights reserved.
Publishing system WebGet © 2003 IT STUDIO s.r.o.

 


Consim.cz - na úvodní stranu Deutsch Version Česká verze