Vítáme VásCo dělámeKdo jsmeProjekt SIMGAMEAktualitySeminářee-learningKontakt
Naše metodaPrezentaceProjectManagementPodniková ekonomika
Manažer projektuProjektová rizikaProjektový týmAnalýza okolíPM-CoachingCertifikace IPMA
 
 


Nejlepší cvičiště jak se přípravit na další úroveň úkolů je osvědčit se jako vedoucí projektu a sbírat úspěchy. Pracovník se naučí jistě zvládat "nejistou" budoucnost a myslet ve strategických dimenzích.
 
  ProjectManagement

Vést - Motivovat

Vedoucí projektu je kontaktní osobou a důvěrníkem pro všechny členy týmu. K tomu také patří, že vyjednává uvnitř týmu a přijímá rozhodnutí. Čím menší je tým, tím demokratičtěji mohou být přijímána rozhodnutí. Ale v obzvlášť velkých týmech jsou rozhodnutí často přijímána hierarchicky.

Vedoucí projektu musí být manažer. V průběhu projektu musí mít přehled a veškeré své úsilí směřovat na dosažení projektového cíle. Ať už je plánování jakkoliv detailní, vždy mohou být plány najednou změněny. To pak znamená předsunutí odevzdání dílčích výstupů nebo přesunutí termínů a úkolů, prezentační texty musí být změněny a zadavatelé musí být informováni.

Vedení uvnitř a navenek
Vedení týmu musí převzít vedoucí funkce jak směrem dovnitř, tak i směrem ven. Zde platí: motivovat a strhnout tým. K tomu patří pravidelná zpětná vazba ve formě konstruktivní kritiky a uznání vykonané práce. Protože z úcty a pochvaly vzniká vysoká míra pracovní spokojenosti, která se zase pozitivně odráží na průběh projektu.
Vedení projektu musí zastupovat tým také směrem navenek a projekt odpovídajícím způsobem "prodávat". Vedoucí projektu je vlastně prodejce projektu, organizátor, kouč pro členy týmu a odborník ve věcech obsahové kompetence.

Musí pro svůj projekt provozovat marketing
I zastupování navenek může posílit interní týmový pocit. Je důležité, aby členové týmu viděli, že jejich společná práce je známá a uznávaná i mimo skupinu. V této funkci "prodejce" může jít o kontakty k nadřízeným stejně jako o informace vůči tisku.

 
     

Copyright © 2003 CONSIM s.r.o. All rights reserved.
Publishing system WebGet © 2003 IT STUDIO s.r.o.

 


Consim.cz - na úvodní stranu Deutsch Version Česká verze